EFEKT CARPET s.r.o.Prodej a pokládka podlahových krytin
SORTIMENT                  REFERENCE                  O FIRMĚ                  KONTAKT 

Přírodní linoleum

Marmoleum Modular


Marmoleum® Modular povznáší přírodní linoleum ve čtvercích (pokládá se jako vinylová podlaha).

Marmoleum v roli


Marmoleum® společnosti Forbo reprezentuje univerzálnost, udržitelnost a trvanlivost.

Tarkett Linoleum XF


Ideální kombinace přírodní kvality s odolností při hustém provozu je dokonalou volbou pro všechny sektory.

Armstrong


Přírodní materiály, jako je lněný olej, recyklovaná dřevitá moučka, korkový prach a vápenec. Je přirozeně antibakteriální a biologicky odbouratelný.


Marmoleum ModularPřírodní linoleum
Většina lidí si pod názvem „linoleum” představí PVC, to je podlahová krytina vyrobená z polyvinylchloridu. PVC podlahy postupně přírodní linoleum vytlačily. V nynější době se přírodní linoleum opět vrací do popředí zájmů a PVC nalezneme pod názvem vinylové podlahy.

Přírodní linoleum = marmoleum
Linoleum, které se začalo produkovat před 160 lety a obsahovalo korkové součásti, které byly spojeny pryskyřicí nebo lněným olejem, dnes nalezneme hlavně pod názvem marmoleum.

Mnohé z Vás určitě mile překvapí, že jde o stoprocentní směs přírodních materiálů, mezi které patří lněný olej, pryskyřice, juta, dřevitá moučka nebo vápenec. Výrobci tuto přírodní směs dobarvují pigmenty, které jsou opět přírodního charakteru a tak dokážou stvořit mnoho přirozených barev a nenucených vzorů.

Odolnost přírodního marmolea je opravdu vysoká. Odolává totiž zatížení i otisku nožek nábytku. Má rozmanité dekorativní vzory a možnost vyřezávání efektivních prvků. Je zde i obrovská barevnost vzorů. Použití je vhodné pro domácnost, kancelářské prostory, školy a nemocnice.

Životnost marmolea také velice zaujme, protože dosahuje až 30 let, což je doba, kterou můžeme srovnávat s životností klasické keramické dlažby. I když by mohla být pořizovací cena vyšší, časem se vynaložené investice určitě vrátí.

Vkus a styl s linoleem
Jestli vaše rozhodnutí padne na PVC nebo marmoleum je jedno, protože dnešní výrobky jsou stylové a vkusné. Červené, modré nebo oranžové kostky, které se promáčkly podle toho, kde se majitel prostor více pohyboval, jsou již dávnou minulostí.

Linoleum, které vypadá jako kámen nebo dřevo? Zní to neuvěřitelně, ale je to tak.

Linoleum v dnešní době velmi směle konkuruje plovoucím podlahovým krytinám.

Přírodní linolea a jejich vlastnosti:
Dlouhá životnost linolea
Značná odolnost vůči zatížení a vtisku nábytku
Nepravděpodobnost vznícení
Odolnost vůči propálení hořící cigaretou
Výhodná cena
Linoleum je hygienické
Dekorativnost linolea
Snadné svařování linolea, pro získání vodotěsnosti
Výroba převážně z přírodních surovin
Antistatické vlastnosti
Pružnost

V našem sortimentu přírodních linoleí naleznete kolekce: Marmoleum® Modular a Marmoleum v roli od firmy FORBO Flooring a Linoleum XF od firmy Tarkett.

Marmoleum® Modular
Firma Forbo Flooring s hrdostí představuje novou kolekci Marmoleum® Modular a vyzývá své zákazníky, aby si vyhráli s moderním sortimentem nejrůznějších tvarů, barev a rozměrů. Tato kolekce je vystavěna z menších a větších obdélníků a čtverců, které spolu krásně ladí a jsou inspirací pro vytvoření úchvatných kombinací.

Nová kolekce Marmoleum® Modular je složena z 3 témat.
Shade
Kolekce Play with shade je vytvořena z bílé, černé a řady teplých i studených tónů. Každý z těchto tónů je k dispozici ve 4 odstínech, což nám napomáhá k vytvoření nádherné a příjemné podlahy.
Colour
Play with colour je řada se dvěma tvářemi. V nabídce jsou syté a bohaté tmavé sametové barvy (tmavé modré a purpurové tóny), ale samozřejmě také svěží a optimistické tóny, které se dokonale kombinují se skrytou barvou v tmavších tónech této části kolekce.
Marble
Play with marble je pocta našemu mramorovanému vzhledu. Vzory této kolekce jsou inspirovány krásou pravého přírodního kamene. Tyto teplé odstíny umožňují interiérům teplý a přirozený vzhled a náznak ukryté růžové nebo modré barvy přispívá k zhotovení příjemných vzorů, které jednoduše ladí s dalšími barvami a materiály uvnitř budovy.

Online pomůcka neboli aplikaceFloorplanner nabízí perfektní možnost si ukázat, jaké podlahy mohou být s danou kolekcí vytvořeny. Můžete provádět změny, dokud si nevytvoříte dokonalou podlahu pro Váš prostor. S touto aplikací je možné si ukázat, jak bude podlaha vypadat v jednotlivých místnostech, což z ní dělá velmi nápomocný nástroj.

Tarkett Linoleum XF
Tarkett Linoleum XF přináší kombinaci přírodní kvality s vysokou odolností vůči častému provozu ve všech sektorech. Jedná se o podlahovou krytinu se snížením hluku až o 18 dB. Celková tloušťka krytiny je od 2 do 4,6 mm. Jednovrstvý podklad je vyrobený z korkového zrna a pojiva na jutové podložce nebo z recyklované polyuretanové pěny a disponuje povrchovou úpravou XF2 s mnohem hladším vzhledem a vyšší odolností. Tvrdost povrchové úpravy xf dosahuje téměř 9. stupně Mohsovy stupnice tvrdosti (10. stupně dosahuje diamant). Materiál je dokonale uzavřený, nepropustný vodě ani jakýmkoli nečistotám. Velmi snadno se udržuje a čistí. Není zde potřeba voskování a pastování. Cenově je tato podlaha velice efektivní.

Acoustic XF
Zde je na výběr z nejrůznějších konstrukcí pro tlumení hluku, útlum až o 18 dB. Jsou opatřeny ochranou povrchu XF pro perfektní pevnost a velmi jednoduchou údržbu a čištění.

Compact XF
Vyrábí se v širokých škálách příjemných barev a vzorů v jednotlivých tloušťkách. Jsou opět s ochranou povrchu XF pro maximální pevnost a jednoduchou údržbu.

Veneto Sicuro XF R10
Obsahuje bezpečností protiskluzové vlastnosti povrchu XF2 R10 a zároveň se jednoduše udržuje a čistí. Ideální do hustého provozu, je dokonalou volbou pro všechny sektory od školství až po zdravotnictví.